fbpx

Vuçiq: Jam politikan më i fuqishëm se Milosheviqi, kam formuar një ushtri shumë të fortë !

I ftuar në TV Pink, i pari i Serbisë ka folur për temat aktuale përfshirë presionin ndaj tij, zgjedhjet si dhe vendimet e tij për përmirësimin e standardit të jetës së serbëve.

“Nuk ndihem fajtor, ne nuk kishim asnjë përplasje prej kur unë jam në këtë vend. Unë eci lirshëm. Problemi është se flitet keq për Serbinë”, theksoi Vuçiq duke iu përgjigjur deklaratave të liderëve të tij.

Po ashtu, Vuçic ka vlerësuar se është më i fuqishëm se sa ish-presidenti i ndjerë, Sllobodan Millosheviq, në kohën e të cilit u bë lufta me Kosovën.

“Por, fuqia ime në popull është më e madhe se e Milosheviqit, fuqia në ushtri është dy herë më e madhe, pa e llogaritur numrin e ushtarëve”, u shpreh ai.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.