Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 324 raste nga 2.562 testime.

Baby Boo

Prej rasteve të reja 145 janë në Shkup, Prilep 22, Manastir 21, Kavadar dhe Ohër 15, Strumicë 14, Shtip 12, Kumanovë 11, Vallandovë 9, Radovish 7, Veles, Koçani dhe Kriva Pallanka 6, Kërçovë, Gjevgjeli dhe Neogtinë 5, Tetovë dhe Resnjë 4, Sveti Nikole 3, Berovë, Probishtip dhe Bogdanci 2 dhe nga 1 në Strugë, Dellçevë, Demir Hisar dhe Makedonski Brod.Gjatë 24 orëve të fundit po ashtu ka pasur edhe 24 shërime dhe 14 të tjerë kanë humbur betejën me virusin.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni gjithsej ka pasur 220.169 raste, ndërsa prej tyre 206.903 janë shërime dhe 7.768 persona kanë humbur jetën.