Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.296 testime për coronavirus, ndërsa 469 raste kanë rezultuar pozitiv.

Baby Boo

Prej rasteve të reja 205 janë në Shkup, Manastir – 50, Kavadari – 35, Prilepi – 23, Kumanova dhe Shtipi – nga 20, Tetova – 13, Velesi dhe Ohri – nga 11, Kriva Palanka dhe Dellçeva – nga 9, Koçani – 7, Gjevgjelia – 6, Strumicë, Negotinë, Resnjë dhe Kratovë – nga 5, Pehçevë – 4, Gostivar, Kërçovë, Shën Nikollë, Radovish dhe Demir Hisar – nga 3, Vinicë dhe Makedonska Kamenica – nga 2, Strugë, Berovë, Bogdanci, Krushevë, Makdeonski Brod, Demir Kapi dhe Dojran – nga 1.
Nga MSH informojnë se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 13 pacientë, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19.

Kurse Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 375 pacientë të shëruar.Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 208.467, prej të cilëve 192.745 janë shëruar, ndërsa 7.307 kanë ndërruar jetë.Numri i rasteve aktive deri sot (12 nëntor) është 8.415.