fbpx

Spasovski: DSK-ja ka të drejtë të vazhdojë të përgjojë

Propozim-ligji për Agjencinë për zbulim të brendshëm legalizon përdorimin e të ashtuquajturve “furgonë të verdhë” nga ky institucion i cili do të zëvendësojë DSK-në. Këtë e konfirmoi ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, i cili në një takim joformal me gazetarët, fillimisht me ironi shmangu përgjigjen duke e mohuar të drejtën e Agjencisë së re për përgjim.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.