fbpx

Sot ditë zie për policin e ekzekutuar në Kosovë

Gjatë tërë ditës së sotme flamuri i Kosovës do të jetë i varur në gjysmë shtizë.
Dita e sotme në Kosovë është shpallur ditë zie, pas vrasjes së policit Izet Demaj të enjten në qendër të Istogut pas një përleshje me armë më grabitësin, i cili poashtu mbeti i vrarë pas shkëmbimit me armë.
Demaj është polici i 20 i Kosovës që vdes në detyrë.
Izet Demaj do të varroeset sot me ceremoni shtetërore.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.