fbpx

Qytetarët tallen keq me Katicën, Fatimen e Qeverinë Zaev (FOTO)

Pas lirimit nga paraburgimi të dy biznesmenëve maqedonas, Orce Kamcev dhe Cvetan Pandeleski, sot pritet të vendoset edhe për lirimin e ish shefit të policisë sekrekte Sasho Milallkov.

Ky i fundit ka bërë kërkesë që masa e tij e paraburgimit të zëvendësohet me burg shtëpiak. Mijalkov gjithashtu ka ofruar garanci prej 1 milion eurove se nuk do ta lëshon vendin.

Në ndërkohë kanë pasuar reagime të shumta në rrjetet sociale kundër Prokurorisë Speciale dhe qeverisë Zaev, e cila po liron persona që kanë kryer krime të rënda, derisa njerëz të pafajshëm kalben burgjeve.

Në twitter u publikua një foto e montuar ku Mijalkov del nga burgi i Shutkës i veshur me këmishë me incialet Prokuroria Speciale.

Një tjetër foto si sukses i prokurorisë speciale janë paraqitur brekët e drejtueseve të Prokurisë Speciale si rezultat i të gjitha procese gjyqësore.(INA)

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.