fbpx

Privohet nga liria shtetasi i Shqipërisë, tentoi të kalojë kufirin me pasaportë false

Një person nga Shqipëria është privuar nga liria, pasi është vërtetuar se pasaporta e tij është e falsifikuar.

“Më 09.02.2019 në ora 09:15 në vendkalimin kufitar Tabanovc, në dalje nga Republika e Maqedonisë, pas kontrollit të pasaportës të personit Z.K. (25) nga Shqipëria, u konstatua se pasaporta ishte e falsifikuar.

Personi u privua nga liria dhe u dorëzua në Stacionin Policor të Kumanovës për procedurë të mëtejshme”, thonë nga MPB.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.