Zöpper

Baton Haxhiu: Sali Berisha është i fëlliqët

Gazetari dhe publicisti Baton Haxhiu ka thënë se ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në diskursin publik është i pamëshirshëm dhe i fëlliqët. Këto deklarata...

Veteranët marrin zemër nga fjalimi i Nasim Haradinajt në Speciale: Të...

Sekretari i OVL të UÇK-së, Faton Klinaku, ka reaguar pas paraqitjes së parë të nënkryetarit të kësaj organizate, Nasim Haradinaj, para Gjykatës Speciale. Klinaku...

Rrëfimi i personit që dyshohet se dhu*noi 14-vjeçaren nga Gjilani, thotë...

Tanimë dy të dyshuarit për veprën penale “dhu*nimi” Sh.H. dhe Sh.J. ndaj një 14 vjeçareje në Gjilan ndodhen në parabu*rgim në kohëzgjatje prej një...

Milaim Zeka: Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit janë konfirmuar

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë me bindje të plotë që janë konfirmuar aktakuzat ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të...

Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve...

Në 24 orët e fundit janë bërë 1384 testime dhe janë regjistruar 99 raste të reja të covid-19 në: Shkup 33, Kumanovë 7, Shtip 5,...

Editorial

Hulumtime

Ja kur vendoset për qëndrimin ditor në çerdhe

Të hënën Komisioni për sëmundje ngjitëse do të vendosë nëse fëmijët nëpër çerdhe do të mund të qëndrojnë tërë ditën në këto institucione përkujdesi....

Ja kur fillon pagesa e ndihmës sociale për muajin gusht

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale ka afat deri më 1 shtator te bankat t'i dorëzojë të dhënat për shfrytëzuesit e ndihmës sociale me...
Zöpper

Më të rejat

Serbia shkel marrëveshjen e Washingtonit, ja cila është arsyeja

Kryediplomati i Serbisë, Ivica Daçiq, e ka shkelur me dy këmbët marrëveshjen e nënshkruar në Washington, derisa ka falënderuar ambasadorin e Angolës për mos...