fbpx

Ngelet zbrazët vendi i planifikuar për Branko Crvenkovskin

Flamuri i NATO-s para pak çastesh është vendosur përpara Qeverisë. Mbishkrimi me shkronjat “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” tanimë është mënjanuar nga objekti i qeverisë. Këto shkronja janë larguar me qëllim që të shtohet edhe “E Veriut”, në pajtueshmëri me emrin e ri kushtetues të shtetit. Në këtë ceremoni të vendosjes së flamurit të NATO-s para të ftuarëve është drejtuar Kryeministri i vendit Zoran Zaev, në këtë eveniment janë ftuar të gjithë zyrtarët shtetërorë, anëtarët e shtabit të NATO-s në vend, ambasadorë të selisë së NATO-s në Bruksel dhe shumë personalitete tjera.

Në rreshtin e pare në mes të të ftuarve ishte i ulur ish-kryeministri Lubço Georgievski, Hari Kostov, Vlado Buçkovski dhe Menduh Thaçi. Nuk ka ngelur pa u vërejtur se në mes të të ftuarve kishte munguar Branko Crvenkovski dhe tashmë azilanti Nikolla Gruevski.

Kryeministri Zoran Zaev ka përfunduar fjalimin duke falënderuar Bashkësinë Europiane, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe të gjithë aleatët e Maqedonisë që kanë kontribuuar për zgjidhjen e krizës në vend.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.