fbpx

Nevzat Bejta: Prania e gjuhës Shqipe në stemën e re të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut vetëm se shton kohezionin politik dhe shoqëror

Pas zyrtarizimit të emrit të ri të Maqedonisë dhe skemës që ndryshoi dhe plasoi Qeveria në dy gjuhë në atë maqedone dhe shqipe, i fundit që ka përshëndetur këtë ndryshim është edhe Nevzat Bejta.

“Prania e gjuhës Shqipe në stemën e re të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut vetëm se shton kohezionin politik dhe shoqëror.

Është kjo një vlerë e shtuar për demokracinë.

Urime 🇦🇱🇲🇰🇪🇺” ka shkruar Bejta në profilin e tij zyrtar në Facebook. /Pa Censurë

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.