Milan po e transferon talentin francez


Milan mbetet i interesuar për nënshkrimin me mesfushorin Warren Bondo.

Calciomercato raporton se Bondo konsiderohet si një nga talentet më të mirë të mesfushës së re në Francë dhe ai tashmë ka grumbulluar 11 paraqitje dhe 1 gol në këtë pjesë të parë të sezonit me AS Nancy-Lorraine.Ai është gjithashtu një ndërkombëtar i njohur i Francës U19 në moshën vetëm 18 vjeç.

Verën e kaluar Milani ishte një hap larg blerjes së tij pasi Paolo Maldini dhe Frederic Massara gjetën një marrëveshje me rrethimin e lojtarit, por klubi francez donte 2 milionë euro të garantuara për t’i shitur ndërsa kuqezinjtë nuk shkuan mbi 700 mijë euro duke qenë se kontrata e tij skadon në qershor 2022. .

Bondo mbetet një objektiv i Milanit dhe ka pasur kontakte të reja, sipas raportit, por ka konkurrencë nga klube të ndryshme si Atletico Madrid dhe Everton për të mposhtur. Verën e kaluar Juventusi dërgoi gjithashtu një ofertë për mesfushorin, por ata hasën edhe në rezistencën e Nancy-t, e cila ishte e bindur se ai mund të rinovonte.

Sidoqoftë, një zgjatje e kontratës nuk ka mbërritur pasi që do të thotë se Bondo është një mundësi e shkëlqyer për një transferim të lirë. Massara dhe Maldini e dinë se do të ishte një marrëveshje fantastike, por tani ata duhet të përshpejtojnë.