fbpx

Mijallkov pas daljes nga Shutka është vendosur në…

Ish-shefi i shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov pas daljes mbrëmë nga burgu i Shutkës është vendosur menjëherë në hotelin Marriot në qendër të Shkupit.

Ai pikërisht këtë hotel e ka edhe në adresën e tij të banimit, pas nxjerrjes së letërnjoftimit të ri. Mijallkov u arrestua javë më parë si i dyshuar në rastin “Perandoria” të hetuar nga Prokuroria Speciale.

Gjykatësja Vesna Dimishkova ka pranuar propozimin e Speciale për arrest shtëpiak për Mijallkovin. Siç mësohet ai gjatë orëve të mbrëmjes ka përfunduar në hotel, aty ku ka edhe ambientet luksoze, dhomat speciale, restorantin dhe kafeterinë e posaçme, dhomën e fitnesit dhe pishinat me të gjitha kushtet plotësuese. Mijallkov është një nga pronarët e këtij hoteli luksoz në sheshin e Shkupit.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.