fbpx

Mickoski: LSDM nuk do zgjedhje sepse e di që populli do ta sfidojë,Maqedonia do të fitoj !

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në faqen e tij të Fejsbukut ka reaguar në vendimin e LSDM-së se nuk do të ketë zgjedhje të parkohshme parlamentare së bashku me ato presidencialet, duke theksuar se kryeministri Zoran Zaev dhe LSDM i shmangen zgjedhjeve nga frika e ballafaqimit me vullnetin e popullit.

“LSDM-ja është në panik dhe në kaos. Shumë shpejt do të ballafaqohen me të vërtetën e dështimit të tyre. Sado që të ikësh do të sfidoj në zgjedhjet parlamentare, sepse populli do të sfidojë, do të kthehet dëlirësia në vendin tonë, Maqedonia do të fitojë”, shkroi Mickoski në Fejsbuk.
(koha.mk)

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.