fbpx

Maqedoni, zbulohen katër emigrantë ilegal

Dje policia e Maqedonisë ka zbuluar tre emigrantë ilegal nga Pakistani të cilët janë marrë dhe dërguar në stacionin policor.

“Më 29.12.2018 në orën 17:35 gjatë kryerjes së kontrolleve të veturave në magjistralen A1 tek Prdejci, është ndaluar vetura e markës “Volvo” me targa të Belgjikës, e cila drejtohej nga R.S (37) nga Shkupi. Në veturë ka pasur edhe tre emigrantë ilegal nga Pakistani (pa dokumente të identifikimit). Personat janë arrestuar dhe për procedurë të mëtejshme janë dërguar në stacioni policor në Gjevgjeli”, thuhet në deklaratën e MPB-së.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.