fbpx

LSDM: OBRM-PDUKM shpërndanë lajme të rrejshme

Nga partia në pushtet thonë se OBRM-PDUKM po shpërndan lajme të rrejshme dhe po ndjellin panik në qytetarët.

“Udhëheqësit antiperëndimor të OBRM-PDUKM-së vazhdojnë që në mënyrë të pabaza të ndjellin panik në opinion nëpërmes shpërndarjes së lajmeve të rrejshme”, thonë nga LSDM.

Nga atje thonë se sipas sondazheve të fundit të OSBE-së tregojnë se 75 për qind e qytetarëve ndjehen të sigurtë.

“Këto janë rezultate të arritura për shkak të pavarësisë, profesionalizmit dhe efikasitetit të policisë, e cila punon në interes të qytetarëve dhe mbrojtje të ligjit”, thuhet në deklaratën e LSDM-së.

Nga atje shtojnë se institucionet funksionojnë të pavarura dhe në mënyrë profesionale, dhe në mënyrë joselektive veprohet ndaj atyre që thyen ligjin.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.