fbpx

Latifi-Anderson përfundojnë matjet zyrtare: Shqiptari nuk harron të bëjë shqiponjën (FOTO-VIDEO)

Ashtu siç e do tradita dhe rregulli në UFC, një ditë para duelit bëhen edhe matjet zyrtare të sportistëve.

Në kuadër ngjarjes së UFC 232 do të ndeshet edhe Ilir Latifi, shqiptari do të përballet me Corey Anderson.

Edhe pse shqiptari më i vogël me trup (1.75 metra), peshoi (93.2 kilogramë) pak më shumës se amerikani shtatlartë (1.91 metra), pesha zyrtare e të cilit ishte, 92.7 kilogramë.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.