fbpx

Ky është momenti kur foli shqip, sllavomaqesonasi çmendet e iku jashtë! (VIDEO)

Media maqedone “sport.mk” ka publikuar edhe videon ku shihet zyrtari shqiptar nga Tetova duke folur shqip, ndërsa kapiteni i përfaqësueses së hendbollit të Maqedonisë dhe i skuadrës së Vardarit nga Shkupi, Stojance Stoilov, u çmend nga inati, nuk mundi ta duroj dhe iku jashtë, duke thënë turp.

Përfaqësuesi i Maqedonisë u revoltua me vendimin e organizatorit të ngjarjes, ku për herë të parë ka pasur karakter dygjuhësh shqip-maqedonisht. Ky skandal i këtij sllavomaqedonasit ndodhi të mërkurën mbrëma, dhe Stoilov ka braktisur në mënyrë demonstrative ceremoninë pasi fituesi i çmimit për Sport shkollor nga Tetova ka folur në gjuhën shqipe.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.