fbpx

Kasami: Nëse nuk pranohen kërkesat tona, Zaevi duhet të mendojë për votat për ndryshimet kushtetuese

Kasami: Nëse nuk pranohen kërkesat tona, Zaevi duhet të mendojë për votat për ndryshimet kushtetuese.
Grupi parlamentar i Lëvizjes Besës dhe Aleancës për Shqiptarët kërkuan që në amendamentet e Marrëveshjes së Prespës të fshihet fjala “maqedonas” në grafën për shtetësinë dhe të shkruajë vetëm “qytetarë të Maqedonisë Veriore”.
Vendimin se a do t’i përkrahin deputetët e tyre ndryshimet kushtetuese do ta merr kryesia qendrore e Lëvizjes Besa.
Ndryshe, për fazën përfundimtare të ndryshimeve kushtetuese duhet të votojnë 80 deputetë.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.