fbpx

Kapet shqiptari më i kërkuar!

Policia e Katalonjës “Mossos de esquadra” në bashkëpunim me autoritetet italiane kanë kapur shqiptarin e shumë kërkuar Florenc Nishku, autori i ngjarjes së Spino Binjakut.

Autoritetet italiane informojnë se pas 11 vitesh i shpallur në kërkim është kapur në Spanjë shqiptari 38 vjecar Florenc Nishku.

Ai konsiderohet një perdon i rrezikshëm e është dënuar nga drejtësia italiane me burgim të përjetshëm si autor i ekzekutimit të shqiptarit Spiro Binjaku.

Ngjarja është kryer më shtator të 2007 në komunën Botticino Sera në provincën e Breshias e për motive të lidhura me trafikunt e femrave.

Persono 25 vjeçare Spiro Binjaku u godit me thikë në trup e ndërroi jetën në spital pas 2 ditësh agonie, shkruan OraNews.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.