fbpx

Ivanov provokon grekët: Ataturku lindi në Maqedoni, pikërisht në Selanik

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, George Ivanov ka bërë një deklaratë të paprecedent në lidhje me grekët duke nxehur sërish gjakrat pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës.

Gjatë një ceremonie dekorimi të një biznesmeni turk, ai tha se Qemal Ataturku kishte lindur në territor maqedonas, pikërisht në Selanik.

Kaq ka mjaftuar që të reagojnë në Greqi duke i bërë thirrje Ivanovit që të mos provokojë marrëdhëniet mes dy vendeve.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.