fbpx

Ish pjesëtari i njësisë speciale EBR i revoltuar i shkruan letër zv.ministrit të MPB-së dhe politikanëve shqiptarë

Milazim Kadriu ish punësuar në njësinë speciale EBR pranë MPB-së i revoltuar për mos acansimin e shqiptareve në këtë njesi ka dërguar një letër deri në Pa Censurë.

Milazim Kadriu

Me datë 08.02.2019 dita e Premte në njësin për renditje të shpejt EBR, pranë ministrisë së punëve të mbrendshme janë bërë disa ndryshime kadrovike ku në postin e zëvendës komandantit dhe dy ndihmës komandant janë emëruar pjestarë që në kohen kur kam qen un Komandant Togu të njejtit kan qenë policë nën urdhrat e mija a tash pozicionohen në vënde të larta pune.

Ju bëj pyetje gjithë politikanëve? E qka kemi Ne qe nuk mundemi të vendosemi ne ata pozita ku shum mirë e dijnë ata se posti zv.Komandant në këtë njesi dhe shum njësi tjera janë të paraparë për komunitetin shqipëtar që nga viti 2004.

A pse quhem un Milazim e jo Millorad smund te avansohem apo aj tjetri Arben e jo Andrej e ki tjetri Bekim e jo Borçe, ç’është puna me juve o politikanë të paaftë, a skeni pak inatë, a skeni pak turp?? Pse na detyroni të tjetërsohemi ti ndrrojm edhe emrat vetëm se të arrijm në një vend ku e meritojm edhe si shqiptarë.

Un se bëj kurr se i kam parimet e mija, por po ka shum që po e bëjn sepse ju po i detyroni.Ministri historik i dështimeve Agim Nuhiu përveq mu duk mir para pasqyres,para tjerëve dhe që shërben si kukull më herët e vmros tash e lsdms nuk ka kurqfar funksioni tjetër në atë dikaster.Gzoni ata poste edhe pak se ka me ju ardh dënimi si nga populli ashtu edhe nga Zoti…

Medaljet e fituara nga Milazim Kadriu

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.