fbpx

I riu nga Kalishti i Gostivarit pjesë e ekipit të Shkëndisë në kategorinë U19

18 vjeçari Albert Salmani nga fshati Kalisht të Gostivarit është bërë pjesë e ekipit të futbollit “KF Shkëndia” Ai karierën e tij në futboll e ka nisur në Bolzano të Italisë ku ka luajtur në ligën e 4 të futbollit për ekipin “USD SALORNO”, per 7 vite me radhë dhe ka tregon talent në futboll. Më pas vazhdon në ekipin “MEZZOCORONA”, në Bolzano të Italisë. Vijuan kërkesat e shumta pasi që ekipet kanë parë talentin e ti në futboll. Kështu, e la ekipin e “MEZZOCORONA”, dhe vazhdoi në të njejtin qytet në Itali të luaj për “FC SUEDTIROL”.

I rritur larg vendlindjes Alberti nuk dëshironte që kariera e tij në futboll të jetë sukses i një ekipi Italian, por me dëshirë se një ditë do të jetë pjesë e ndonjë ekipi shqiptar. Ëndrra e Albertit u realizua. Ai tani është pjesë e ekipit të Shkëndijës dhe ka luajtur lojën e parë në kategorinë e tij kundër ekipit të Renovës me çka ishte edhe golashënuesi që vulosi fitoren e ekipit të tij. Ai premton se nuk do të ndalet, dhe plani i ti është suksesi i Shkendijës.

Nevrij Ademi\ PaCensurë

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.