fbpx

Hristijan Kostov: Situata me pacientët në Spitalin “8 Shtatori” është nën kontroll

Drejtori i Spitalit “8 Shtatori” në Shkup Hristijan Kosotov, sot para gazetarëve tha nga aksidenti i djeshëm në rrugën Shkup-Tetovë, në spital janë pranuar 37 të lënduar, prej të cilëve 6 kanë ndërruar jetë dhe një është lëshuar për kurim shtëpiak.

“29 të lënduar janë në spital, në gjendje të mirë, përveç katër personave të cilët janë në mjekim intensiv. Tek një paciente në mëngjes është konstatuar se ka humbur gjak dhe pas intervenimeve është në gjendje stabile”.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.