fbpx

Hasani: Njëra prej katër pacientëve, një grua shtatzanë

Doktori Ilir Hasani, drejtor i Urgjencës, ka konfiruar se janë pranuar 5 persona, prej të cilëve 4 në gjendje të rëndë, transmeton koha.mk

“Për momentin gjendja e pacientëve është nën kontrollë. Një prej katër pacientëve është e gjinisë femrore dhe është shtatzënë”, është shprehur Hasani.

Një shtatzënë e lënduar rëndë, një më lehtë i lënduar, ndërsa ndaj tre të tjerëve do fillojnë tani ndërhyrjen kirurgjikale, tha drejtori i Urgjencës Kirurgjikale në Shkup, Ilir Hasani.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.