fbpx

Halil Kastrati i bën me shtëpi katër familje

Humanisti Halil Kastrati ka gëzuar sot edhe katër familje në komunën e Dragashit.

E gjithë kjo falë angazhimit të tij dhe shumë bamirësve të cilët arritën t’i bënin me shtëpi këto familje.

Një shtëpi u ndërtua pikërisht në Dragash, kurse tri të tjerë në fshatin Breznë të kësaj komune, transmeton Indeksonline.

Duhet përkujtuar që shumë familje në Kosovë tashmë janë bërë me shtëpi, falë humanizmit të Kastratit dhe shumë shqiptarëve të tjerë.

Duhet përkujtuar që shumë familje në Kosovë tashmë janë bërë me shtëpi, falë humanizmit të Kastratit dhe shumë shqiptarëve të tjerë.

Duhet përkujtuar që shumë familje në Kosovë tashmë janë bërë me shtëpi, falë humanizmit të Kastratit dhe shumë shqiptarëve të tjerë.

“Kater familje u bene me shtepia te reja ne komunen e Dragashit. Kur ishim para tre muajve per ti vizituar dhe per te ju dhene lajmin se po behen me shtepi te reja na emocionuan me historit e tyre rreth kushteve se si dhe qysh jetonin. Sot tek te gjithe hasem ne buzeqeshje dhe urata te ndryshme per donatoret dhe per ne. Nje familje u gezua me shtepi te re ne qytetin e Dragashit
Tri familje u gezuan me shtepi te reja ne fshatin Brezne te Dragashit. Bamires Zoti kurr mos ju humbte” ka shkruar Halil Kastrati në profilin e tij në facebook.

 

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.