fbpx

Gruaja shtatzëne transferohet në Gjinekologji, ndërsa një i lënduar dërgohet në emergjencë

Edhe një i lënduar në aksidentin e mbrëmshëm në autostradën Shkup-Tetovë, ka përfunduar në qendrën e Urgjencës në klinikën e Shkupit.

Para përafërsisht 20 minuta me makinë të ndihmës së shpejtë me targa të Tetovës është sjellë edhe në i lënduar në qendrën Urgjente të Shkupit. I dëmtuari ka qenë me vetëdije dhe shenja jete, mirëpo personeli mjekësor nuk ka mundur të vërtetojë seriozitetin e lëndimeve, sepse sapo kishte arritur.

Derisa gruaja shtatzëne, e cila mbrëmë është pranuar në qendrën Urgjente, sot do të transferohet në Klinikën e Gjinekologjisë dhe Akusherisë, në repartin për shtatzëni patologjike, ku intensivisht do të monitorohet gjendja e saj.

Nga të gjithë të lënduarit që janë pranuar mbrëmë dhe është intervenuar, një i lënduar do të transferohet në Klinikën për neurokirurgji, ndërsa një tjetër në Klinikën për traumatologji.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.