Grenell për dokumentin slloven: Mediet po i zmadhojnë spekulimet

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amrikës për dialogun me Serbinë, Richard Grenell, ka reaguar lidhur me dokumentin jozyrtar të publikuar nga një medium slloven, ku flitet për ndryshimin e kufijve në Ballkanin Perëndimor.

Baby Boo Tinex

Në profilin e tij në Twitter, Grenell i ka reaguar një raportimi të mediumit të Lindjes së Mesme “Al Jazeera”, ku thuhet se dokumenti për kufijtë ku përfshihet copëtimi i Bosnje e Hercegovinës dhe bashkimi Kosovë-Shqipëri, “ngjallë” frikën për dhunë në rajon.

Restorant Lumare