fbpx

“Gold Broker” rendit Maqedoninë të gjashtën në botë, për nga papunësia

Sipas “Gold Broker”, Maqedonia për momentin renditet e gjashta në botë për nga papunësia, me 20% të popullatës që jetojnë në vend. Në vend të pare është renditur Kongo me 46%, e dyta është Bosna dhe Hercegovina me 35%, derisa e treat është renditur Kosova me 30%. Para Maqedonisë është renditur Afrika e Jugut me 27% dhe Nigeria me 23%. Menjëherë pas Maqedonisë janë renditur Greqia dhe Jordani me nga 18, 6%, Bocvana 18,1%, Libia me 17,7%, Etiopia me 16,8%, Omani dhe Ruanda me nga 16% si dhe Tunisi me 15,5%.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.