fbpx

Gjykata vendosi: Orce Kamçev lëshohet në shtëpi

Gjykata sapo ka vendosur që biznesmeni i njohur maqedonas Orce Kamçev të lëshohet nga burgu i Shutkës, shkruan Fakte. Ai së bashku me Cvetan Pandelevski, një afarist tjetër i njohur, do të qëndrojnë në burg shtëpiak në vend të Shutkës.

Të dy ishin kryesorët e akuzuar në lëndën e Prokurorisë Speciale “Perandoria” në të cilën ngarkohen për keqpërdorimin e pozitës dhe larjen e miliona eurove gjatë regjimit të kaluar në Maqedoni.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.