fbpx

Fokus: Nëse BDI tërheq përkrahjen për kandidatin e LSDM-së për President, ajo mund ta ndërrojë ate me “8-shen e Mijallkovit dhe Selën e Kasamin

Javorja maqedonase “Fokus” në numrin e ri ka analizuar pozicionet e partive politike në vigjilje të presidencialeve, posaçërisht pas qëndrimit të integristëve të Ahmetit për të dalur me kandidatin e tyre për President, shkruan Fakte.

Sipas kësaj gazete, nëse Ahmeti vendosë të tërheq përkrahjen për kandidatin e LSDM-së për President, Zaev mundet BDI-në ta zëvendësojë në Qeveri me 8-shen “e Mijallkovit” por edhe me partitë e vogla opozitare të Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.