fbpx

E rrezikshme: Vidhen pjese te hekurudhës në Tetovë! (FOTO)

Qytetarët e Tetovës kanë denoncuar në faqen PaCensurë një vjedhje jo të zakonshme. Kësaj here nuk janë në pyetje të hollat ose gjë sendet me vlerë por janë binarët e trenit në hekurudhën e Tetoves.

Sipas denoncimit, qytetarët kanë vërejtur disa persona akoma të paidentifikuar të cilët kanë vjedhur pjesë nga hekurudha, duke bërë që ky gjest të paraqet rrezikshmëri për linjat e trenit, duke shkatërruar kështu pronat e përbashkëta publike.

/ PaCensure /

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.