fbpx

Dy raste të reja fruthi në Kumanovë dhe Shuto Orizare

Dy raste të reja me fruth janë tashmë laboratorikisht të konfirmuara. Bëhet fjalë për një fëmijë të moshës dy vjeç e gjysmë nga Kumanova dhe një gruaje 32-vjeçare të lagjes Shuto Orizare të Shkupit.

Këto dy raste nuk janë ndërlidhur epidemiologjikisht, informoi sot Instituti i Shëndetit Publik në Republikën e Maqedonisë.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.