fbpx

Dr. Musa Musai: Dhimbje e papërshkruar, e përbashkët

Aksidenti fatal që ndodhi ditën e sotme rreth orës 17:00 ka tronditur mbarë opinion e Maqedonisë. Ku si pasojë e aksidentit mbetën pa shenja jete 13 persona.

Keqardhje ndaj aksidentit shpreh edhe profesori Univerzitar Musa Musai, ku mes dhimbjesh shkruan:

“Dhimbje, Dhimbje e papërshkruar e përbashkët. Zot i Madhërishëm mëshiroji ata që humbën jetën sot në aksidentin tragjik, familjarët e tyre forcoji me durim. Për të lënduarit shërim sa më të shpejtë.”/Pa Censurë

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.