fbpx

Dënon aktin e largimit nga salla të lojtarit maqedonas, për shkak të gjuhës shqipe, kreu i Federatës! (VIDEO)

Kreu i FBM-së Vlladimir Temelkovski e ka dënuar aktin e largimit të lojtarit maqedonas nga salla, pasi s’mund ta dëgjonte gjuhën shqipe, shkruan Fakte. Temelkovski ka thënë se në sport nuk mund të ketë vend për politikë apo për diskriminim në çfardo baze.

Hendbollisti maqedonas Stojanço Stoillov lëshoi sallën dhe tha se është e turpshme, pasi në një event sportiv, njëri nga pjesëmarrësit foli disa fjalë edhe në gjuhën shqipe.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.