fbpx

Dëbohet 33-vjeçari shqiptar nga Italia, vetëm pse e postoi një status në Facebook

Një 33-vjeçar shqiptar është dëbuar nga autoritetet italiane, për shkak të disa mesazheve kundër Krishtlindjeve.

Shqiptari akuzohet se kishte publikuar disa mesazhe në faqen e tij në rrjetet sociale, kundër festimit të Krishtlindjeve, shkruan ‘Mattinopadova’.

Mediat italiane bëjnë me dije se Shaban Caca, që prej vitesh jetonte në Padova, i është ndaluar hyrja në Itali për 10 vite. Ai cilësohet si eksponent i rrezikshëm për terrorizmin dhe nxitës i urrejtjes sociale.

Lajmi në fjalë është bërë me dije nga Ministria e Brendshme italiane. Ndërkohë vet ministri Matteo Salvini ka deklaruar se: “Në Itali nuk ka më hapësirë për këdo që përpiqet të sjellë luftën brenda shtëpisë sonë”.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.