fbpx

Baxhanaku i Xhaferit zgjidhet zv/kryetar i Komisionit për Antikorrupsion

Nuri Bajrami është zgjedhur për zv/kryetar i Komisionit për Parandalim të Korrupsioni. Ai është përzgjedhur në bazë të principit të lotarisë ku të gjithë anëtarët tërhoqën nga një fletë në të cilën shkruan anëtar, ndërsa Bajrami, e tërhoqi fletën ku shkruan zv/kryetar.

“Kjo me të vërtet ishte rastësi, tani duhet të fillojmë të punojmë”, ka thënë Bajrami.
Ai do të jetë në këtë pozitë gjashtë muaj, dhe më pas në principin e rotacionit do të zgjidhet anëtari tjetër.
Komisioni në seancën e parë në rend dite e vendosi edhe përzgjedhjen e Bajramit në Komisionin për Antikorrupsion, nëse ka përplasje të interesave në përzgjedhjen, pas informacionit se ai është baxhanak me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.