fbpx

Anketë: Sela dhe Pendarovski të preferuarit e qytetarëve për President

Në një sondazh për president konsesual i filluar nga Televizoni 21 dhe nga anketimi i qytetarëve shihet qartë se tek shqiptarët favorit është Ziadin Sela me 11%, ndërsa tek maqedonasit Stevo Pendarovski me 11%.

Sipas sondazhit shihet se Imer Selmani me 8% është i dyti tek shqiptarët pastaj Ali Ahmeti me 7%, Talat Xhaferi me 4%, kurse tek maqedonasit Nikolla Gruevski me 7%, Zoran Zaev me 4%, etj.

TV21 ditë më parë kishte sondazh edhe për ministrat ku më të votuar janë Ministri brendshëm Oliver Spasovski dhe zvkryeministri për Marrëveshjen e Ohrit, Hazbi Lika.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.