25 korriku datë e kobshme për Kosovën, një tragjedi e njëjtë ndodhi më 2002, kur autobusi ra në humnerë dhe vdiqën 12 kosovarë

Dhjetë kosovarë që u nisën nga Frankfurti për në Kosovë, ndërruan jetë dhe 44 të tjerë u lën*duan, pasi që autobusi me të cilin po udhëtonin humbi kontrollin dhe doli jashtë rrugës, mëngjesin e sotëm, rreth orës 06:00, në Slavonski Brod të Kroacisë.

15 nga të lën*duarit janë në gjendje të rëndë shëndetësore.
Kjo tr*agjedi përkon me ngjarjen e kobshme të 19 viteve më parë, më 25 korrikun e 2020-ës, kur si pasojë e një aksi*denti në kufirin me Malin e Zi, humbën jetën 12 kosovarë dhe së paku 30 të tjerë ishin lë8nduar.

Si sot, edhe atë ditë, një autobus u rrokullis pranë kufirit Mal i Zi – Kosovë, brenda territorit të Kosovës, çka shkaktoi vdekjen e 12 kosovarëve dhe lën8dimin e rreth 30 të tjerëve.
Autobusi ka qenë i Prishtinës, me pasagjerë që ktheheshin nga Ulqini për në Kosovë, kur autobusi ishte rrë*zuar në një humnerë afro 100 metra të thellë.

Baby Boo