Flamuri kuq e zi valon në protestat e përgjakshme të Francës

Në Francë po protestohet kundër rritjes së çmimit të karburantit Flamuri kombëtar është parë të valvitet në protestat të cilat po mbahen në Francë.

Në një video e cila po qarkullon në rrjetet sociale shihet një nga protestuesit ‘jelek verdhë’ i cili mban në duar flamurin kuq e zi.

Protestat në Francë po zhvillohen për shkak se çmimi i karburantit është rritur me rreth 23% gjatë 12 muajve të fundit, në një mesatare prej 1,51 euro, më e larta që prej viteve 2000.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.