Ekskluzive: Mbërrin armatimi për Ushtrinë e Kosovës nga Amerika (FOTO)

Loading...

Ditëve të fundit u raportua shumë në mediat vendore dhe ato rajonale se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë ato të cilat po bëhen gati për ta armatosur Kosovën, shkruan Gazeta NewBorn.

Dy ditë më parë vetë kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, qëndroi në Iowa të SHBA-ve, ku me ç’rast vizitoi edhe bazën ushtarake të këtij shteti.

Sponzor

Armatosja e Ushtrisë së Kosovës, ngjalli reagime të ashpra edhe në Serbi. Mediat e Serbisë, shkuan aq larg sa që raportuan se Kosova ka blerë mbi 4 miliardë euro armatim në SHBA.

Në vitin 2008 për amratosjen e Ushtrisë së Kosovës, e kishte nënshkruar një dokument edhe presidenti i atëhershëm amerikan Gorge W.Bush.

Në anën tjera Gazeta NewBorn, ka siguruar fotografi ku shihet armatimi i parë i ardhur ekskluzivisht për Ushtrinë e Kosovës nga Amerika.

Më poshtë sjellim fotografitë:

Loading...
Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.