Fitimi i Topit të Artë i solli Modricit kaq para

Luka Modric ka fituar “Topin e Artë” për vitin 2018, trofe i cili konsiderohet si më i rëndësishmi individual në botën e futbollit.

Përveç prestigjit, mesfushori kroat ka mbushur edhe xhepat nga ky çmim. Fitimi i “Topit të Artë” i ka sjellë edhe 800 mijë euro fitime lojtarit të Real Madridit.

Ky shpërblim vjen në sajë të një marrëveshje personale që ka Modric me kompaninë e veshmbathjeve Nike.

Kroati ka një klauzolë në marrëveshjen mes Nike, që ky i fundit fiton 800 mijë euro për ç”do “Top të Artë” që mund të fitojë.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.