Fërçkovski kërkon impiçment të shpejt dhe gjykim të Presidentit Ivanov

Nëse vërtetohet se Gjorge Ivanov është i përzier në skenarin për shpallje të gjendjes së luftës më 27 prill, atëherë duhet impiçment të shpejt dhe gjykim të Presidentit Ivanov, vlerëson profesori universitar Lubomir Fërçkovski në emisionin “Analiza” në tv 24, transmeton Zhurnal.

Fërçkoski tha se nëse shqiptarët, që supozohej se kanë qenë të armatosur dhe kishi kaluar urën, atëher çështja do të shkonte më lartë, por amerikanët kanë intervenuar në moment të fundit. Fërçkoski thotë se ka pasur njerëz të paguar nga strofulla kriminale që kanë përgatitur një skenarë monstruoz për grushtshtet, dhe këto persona patjetër duhet të dalin para drejtësisë.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.