Shkupjanja pretendente për “MISS SHQIPTARJA NË BOTË” (FOTO)

Janina Ibraimi është konkurentja bukuroshe nga Shkupi e cila është garuese në konkursin e bukurisë “MISS SHQIPTARJA NË BOTË” që organizohet në Zvicër tek lokali “Rinora 4” më datë 21 të këti muaji.

Në konkurs janë 30 bukuroshe shqiptare që jetojnë në diasporë.

Janina Ibraimi është 18 vjeçare, ajo ka lindur dhe është rriur në Suedi por nuk ka harruar kurrë rrënjët e saj, ajo është shqiptare nga Shkupi gjë që e tregon me krenari.

Shqiptarët e shpërndarë në diasporë do të bëhen bashkë më datë 21 në Zvicër për të zgjedhur më të bukrën e tyre!

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.