Aktorja “Sasa” përkrah “Grupin e Kumanovës”

Pas fillimit të grevës së urisë nga “Grupi i Kumanovës” në burg, shumë figura publike ju kanë dalë në përkrahje ndër to edhe aktorja Adriana Matoshi apo siç njihet “Sasa” nga seriali “O Sa mirë” ajo shkruan:

Solidarizohemi me Grupin Kumanova
Duke i ditur te gjitha rrethanat qe po ndodhin ne shtetin e Maqedonis, secili nga ne qe e ndien veten Shqipetar duhet te solidarizohet me pjesëtarët e Grupit Kumanovës per arsye se ata qe afro 3 dite gjenden ne greve urie, arsyjet e kesaj greve jane kushtet e veshtira dhe malltretimet qe ju behen vazhdimisht vellezerve tane ne burgjet sllave.
LIRI PER ÇLIRIMTARËT!

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.