Vëllezërit shqiptarë heronj në Austri, shpëtojnë të riun që po mbytej

Dy vëllezërit shqiptarë i kanë shpëtuar jetë një afgani pasi ai ishte duke u mbytur në një pishinë.
Ngjarja ndodhi në Wr. Neustadt të Austrisë, ku në sekondën e fundit dy djem shqiptarë u hodhën në pishinën e Aqua Nova dhe shpëtuan 23-vjeçarin.

Sipas Albinfo.ch. vëllezërit janë treguar “heronj” të vërtetë pasi për fatin e mirë të afganit ndërhynë në kohë.

Në ato momente roja i pishinës ishte duke diskutuar me një vizitor, kur afgani u fut në pishinën sportive dhe pas pak minutash rrezikoi të mbytej.

Ideal dhe Leutrim Kuburja të cilët jetojnë në Pottenstein (Baden) u hodhën me vrap dhe e shpëtuan, njofton Express.

Ideal Kuburja ka treguar: “Papritmas vëllai im bërtiti se dikush po mbytej dhe u hodh në ujë pa u menduar. Edhe unë notova deri te ai dhe pastaj e tërhoqëm së bashku me vëllanë tim nga uji. I riu ishte fundosur, kështu që menjëherë e nxjora nga uji dhe e vendosa në pozitë të përshtashme, pastaj ai nxjorri shumë ujë nga goja.”

Një infermiere më pas ju erdhi në ndihmë dhe që të dy u përkujdesën deri në ardhjen e ambulanës.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.