Ndërron jetë ish Presidenti amerikan George Bush

Ish-Presidenti amerikan George H.W. Bush, ka vdekur në moshën 94-vjeçare, njoftoi djali i tij George W Bush.

Georg Bush Sr, siç ishte i njohur, vdiq të premten në mbrëmje, tha një zëdhënës në emër të familjes së tij.

Ai Ishte presidenti i 41-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës midis 1989 dhe 1993, pasi shërbeu dy mandate si zëvendës-president i Ronald Regan.

Gjatë muajit prill, u pranua në një njësi të kujdesit intensiv të spitalit, me një infeksion gjaku. Një javë pas vdekjes së gruas së tij 73-vjeçare, Barbara.

“Jeb, Neil, Marvin, Doro dhe unë jemi të pikëlluar për të njoftuar se pas 94 vitesh, i dashuri ynë ka vdekur”, tha në një deklaratë George Bush Jr.

“Ai ishte njeri me një karakter të lartë dhe babai më i mirë që mund ta ketë një fëmijë”.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.