LSDM: VMRO-ja është përgjegjëse për përgjimin më të madh në Evropë

LSDM ka reaguar pas statusit të kreut të VMRO-së, Hristian Mickoski, i cili e ka bërë përgjegjës kryeministrin Zaev për skandalin e përgjimit në prokurori.  Partia në pushtet vlerëson se VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski e Mickoski janë përgjegjës për skandalin më të madh të përgjimeve të paligjshme në historinë e Evropës.

Mbeturinat e regjimit do të përballen me drejtësinë. Nervozizmi Mickoski të gjitha dështimet e tij për të mbrojtur krimet e mentorit të tij, Nikola Gruevski dhe dështimin për të ngadalësuar të ardhmen e Maqedonisë në NATO dhe BE, manifestohet me këto gënjeshtra”, thuhet në deklaratën e LSDM-së.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.