Twitter mbyll llogarinë “zyrtare” të Putinit

Loading...

Kompania Twitter njoftoi sot se ka pezulluar urdhrin për përfaqësimin e rremë të presidentit rus Vladimir Putin në këtë platformë sociale.

“Ne pezulluam llogarinë @putinRF_eng për përfaqësim të rremë, dhe bazuar në ankesat e zyrtarëve rusë,” njoftoi Twitter Inc. dhe shtoi se llogaria në fjalë nuk ka të bëjë me Putin, raporton Reuters.

Bazuar në fotografitë e arkivuara nga kjo llogari, duket se ajo u nis në nëntor 2012 dhe kishte rreth një milion pasues, dhe se kryesisht botonte zhvillimet zyrtare të qeverisë ruse në të cilat paraqitej Putin.

Loading...
Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.