Haradinaj për “rastin gylenistët” jam informuar përmes …

Haradinaj:Se përjashtoj mundësinë e një kërkese nga pala turke.- Haradinaj: Vendimi për shkarkimin e Driton Gashit u përkrah edhe nga Thaçi, kurse kam mundur ta shkarkoj edhe Maxhunin, por në bazë ligjore s’kishte qenë në rregull Kryeministri Ramush Haradinaj është intervistuar sot nga Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, ngjarje e cila ndodhi në mars të këtij viti. Haradinaj është kryeministri i parë i Kosovës që merr pjesë në një proces hetimor parlamentar. I ftuar në raportim ishte edhe presidenti Hashim Thaçi, i cili ndodhet në një vizitë në SHBA.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.