Mançevski: Vitin e ardhshëm, rritje e pagave në administratë

Duke folur për efektet e tayimit progresiv, ministri i administratës në Maqedoni, Damjan Mançevski ështëdaklaruar edhe për mundësinë e rritjes së pagave në administratë, shkruan Fakte. Ai ka paralajmëruar këtë, duke thënë se ditëve në vijim pritet të dilet me të dhëna konkrete.

”Mund të njoftoj se në buxhetin e vitit të ardhshëm ka fonde për rritjen e pagave në administratë” – ka dekkaruar Mançevski./FAKTE

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.